Manufacturer No:EMUI-0D01-W1
Manufacturer:Innodisk
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules 32bit Digital I/O
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Innodisk |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | DIO |
| Product: | Converters |
| Type: | USB 2.0 to DIO |
| Number of Channels / Ports: | 4 Port |
| Maximum Data Rate: | - |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Innodisk |
| Dimensions: | 30 mm x 50.9 mm x 8.2 mm |
| Interface Type: | DIO mPCIe USB 2.0 |
| Operating Supply Current: | 35 mA |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
HOT
IONMM
Brand:Lantronix

BB-485OPDRI
Brand:Advantech

ADAM-4520-F
Brand:Advantech

USB-ETHERNET-AX88772B
Brand:Olimex Ltd.
USB-4622-CE
Brand:Advantech

PCM-3641-BE
Brand:Advantech

SPXE-11S-R10
Brand:IEI

BB-485OI9TB
Brand:Advantech

BP-3S-RS-R40
Brand:IEI

BB-USO9ML2-LS-A
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






