Manufacturer No:BB-UH401-2KV
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules USB TO USB 1 PORT ISOLATOR - 2KV
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Isolators |
| Type: | USB 1.1 |
| Number of Channels / Ports: | 1 Port |
| Maximum Data Rate: | 12 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Brand: | Advantech |
| Description/Function: | USB cable sold separately |
| Dimensions: | 1.7 in x 2 in x 0.8 in |
| Interface Type: | USB 1.1 |
| Operating Supply Current: | 100 mA |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Unit Weight: | 4.799996 oz |
HOT
2200001009
Brand:Basler

BB-485PTBR
Brand:Advantech

BB-4WSD9TB
Brand:Advantech

FT-MOD-4232HUB
Brand:FTDI

HW-FMC-XM105-G
Brand:Xilinx

ADAM-4561-CE
Brand:Advantech

BB-9POP4
Brand:Advantech

BB-UHR401
Brand:Advantech

DB9-USB-D3-M
Brand:FTDI

BP-3S-RS-R40
Brand:IEI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






