Manufacturer No:2708368
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules PSI-MOS-RS232/FO 660 E
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | PSI-MOS-RS232 |
| Product: | Converters |
| Type: | Fiber Optic to RS-232 |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 115.2 kb/s |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Dimensions: | 105 mm x 99 mm x 35 mm |
| Interface Type: | Fiber Optic RS-232 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 30 V |
| Supply Voltage - Min: | 18 V |
| Part # Aliases: | PSI-MOS-RS232/FO_660_E PSIMOSRS232FO660E |
| Unit Weight: | 8.229415 oz |
HOT
2901528
Brand:Phoenix Contact

SPXE-14S-R20
Brand:IEI

BB-485USBTB-2W-A
Brand:Advantech
PCIe-PXIe-8638/2M
Brand:ADLINK Technology

BB-CANOP
Brand:Advantech

BB-485OPDR-HS
Brand:Advantech

PCI-1612C-CE
Brand:Advantech

PCA-6106-0B2E
Brand:Advantech

ES-U-3001-MB
Brand:Connective Peripherals

PCI-10S-RS-R41
Brand:IEI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






