Manufacturer No:LPCI-3488A
Manufacturer:ADLINK Technology
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules LP H/P IEEE488 GPIB INTERFACE CRD PCI
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ADLINK Technology |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Controllers |
| Type: | GPIB |
| Number of Channels / Ports: | 1 Port |
| Maximum Data Rate: | 1.5 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | ADLINK Technology |
| Description/Function: | Low-profile high-performance IEEE488 GPIB interface card for PCI-bus |
| Dimensions: | 120 mm x 64 mm |
| Interface Type: | GPIB PCI |
| Operating Supply Current: | 250 mA |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Unit Weight: | 11.689967 oz |
HOT
PCIE-1602B-AE
Brand:Advantech

BB-9POP4
Brand:Advantech

2901528
Brand:Phoenix Contact

BP-4S-RS-R40
Brand:IEI
ADAM-4541-C
Brand:Advantech

ES-U-3001-MB
Brand:Connective Peripherals

PCA-6108P4-0C2E
Brand:Advantech

DLP-D-G
Brand:DLP Design

BB-9PFLST
Brand:Advantech

2702668
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






