Manufacturer No:BB-UH401
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules 1-port High Retention USB 4KV Isolator
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Isolators |
| Type: | USB 2.0 |
| Number of Channels / Ports: | 1 Port |
| Maximum Data Rate: | 12 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Brand: | Advantech |
| Description/Function: | USB cable sold separately |
| Dimensions: | 2 in x 1.7 in 0.8 in |
| Interface Type: | USB 2.0 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Unit Weight: | 4 oz |
HOT
USB-ETHERNET-AX88772B
Brand:Olimex Ltd.

2313478
Brand:Phoenix Contact

BB-UH401-2KV
Brand:Advantech

EP-USB-8S
Brand:DIGI

2901528
Brand:Phoenix Contact

BB-9SPOP2
Brand:Advantech

BB-USBHUB4OEM
Brand:Advantech

70504
Brand:Auvidea

USB-RS232-PCBA
Brand:FTDI

BB-CANOP
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






