Manufacturer No:ADN4620BRSZ
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Digital Isolators
Description:Digital Isolators Dual Chan 2.5Gbps 2+0 LVDS Isolator
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Digital Isolators |
| RoHS: | Details |
| Series: | ADN4620 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SSOP-20 |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Polarity: | Bidirectional Unidirectional |
| Data Rate: | 2.5 Gb/s |
| Isolation Voltage: | 3750 Vrms |
| Isolation Type: | Galvanic Isolation |
| Supply Voltage - Max: | 1.9 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Operating Supply Current: | 80 mA |
| Propagation Delay Time: | 2.8 ns |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Analog Devices |
| Development Kit: | EVAL-ADN4620EBZ |
| Forward Channels: | 2 Channel |
| Maximum Fall Time: | 180 ps |
| Maximum Rise Time: | 180 ps |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Pd - Power Dissipation: | 1.89 W |
| Product Type: | Digital Isolators |
| Reverse Channels: | 0 Channel |
| Shutdown: | No Shutdown |
| other: | 66 |
| Subcategory: | Interface ICs |
| Type: | Dual-Channel LVDS Isolator |
HOT
MAX14431CAEE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX22445CAWE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ISOW1044BDFMR
Brand:Texas Instruments

65LBC174AM16DWREP
Brand:Texas Instruments

ADUM340E1WBRWZ-RL
Brand:Analog Devices

SI86S661EC-IS1
Brand:Skyworks Solutions Inc.
TJA1042CT/0Z
Brand:NXP Semiconductors

SI86SW41BC-IS1
Brand:Skyworks Solutions Inc.
ADUM340E0BRWZ-RL
Brand:Analog Devices

MXL83102E-ADA-R
Brand:MaxLinear
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






