Manufacturer No:TCAN1462DRBRQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:CAN Interface IC
Description:CAN Interface IC Automotive signal improvement capable CAN FD transceiver with standby 8-SON -40 to 125
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | CAN Interface IC |
| RoHS: | Details |
| Series: | TCAN1462-Q1 |
| Type: | CAN FD Transceiver |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Data Rate: | 9.2 kb/s |
| Number of Drivers: | 2 Driver |
| Number of Receivers: | 1 Receiver |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Operating Supply Current: | 49 mA |
| ESD Protection: | 4 kV |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Pd - Power Dissipation: | 120 mW |
| Product Type: | CAN Interface IC |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Interface ICs |
HOT
AD74115HBCPZ
Brand:Analog Devices

TPS25762CQRQLRQ1
Brand:Texas Instruments

ISOW1412BDFMR
Brand:Texas Instruments

SI86SW62BC-IS1
Brand:Skyworks Solutions Inc.
MAX22245FAWA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SI86SL42BE-IS2
Brand:Skyworks Solutions Inc.

TPS25833QWRHBTQ1
Brand:Texas Instruments

ISOW7742FQDFMRQ1
Brand:Texas Instruments

RAA2S4253B5HNP#JA0
Brand:Renesas Electronics

USB5742B-I/2G
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






