Manufacturer No:SEC1210I-CN-02NC-TR
Manufacturer:Microchip
Type:I/O Controller Interface IC
Description:I/O Controller Interface IC Smart Card Bridge to USB SPI and UART Interfaces
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | I/O Controller Interface IC |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-24 |
| Product: | USB and UART Interface ICs |
| Interface Type: | SPI UART USB |
| Number of I/Os: | 7 I/O |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Microchip Technology |
| Embedded Options: | Embedded |
| FSB Parity: | Parity |
| Integrated Graphics: | Without Graphics |
| Number of Timers/Counters: | 3 Timer |
| Operating Supply Current: | 55 mA |
| Product Type: | I/O Controller Interface IC |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Interface ICs |
| Type: | Dual Smart Card Bridge |
| USB Revision: | Revision 2.0 |
HOTMAX22164FAEE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MXL83101E-ADA-R
Brand:MaxLinear

SI8663BB-B-IU
Brand:Skyworks Solutions Inc.

ISOW1044BDFMR
Brand:Texas Instruments

MXL83102E-ADA-R
Brand:MaxLinear

RAA2S4251B5HNP#JA0
Brand:Renesas Electronics

MAX12931CASA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

USB7052NT/KDX
Brand:Microchip Technology

SI86S661BC-IS1
Brand:Skyworks Solutions Inc.

AD74115BCPZ-RL7
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






