Manufacturer No:SN65HVD3088ENSR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:RS-485 Interface IC
Description:RS-485 Interface IC Low-power half-duplex RS-485 transceiver
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | RS-485 Interface IC |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SO-14 |
| Series: | SN65HVD3088E |
| Function: | Transceiver |
| Data Rate: | 200 kb/s |
| Number of Drivers: | 1 Driver |
| Duplex: | Half Duplex |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Operating Supply Current: | 300 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| ESD Protection: | 15 kV |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Input Voltage: | 4.5 V to 5.5 V |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 VC to 5.5 V |
| Output Type: | Digital |
| Pd - Power Dissipation: | 276 mW |
| Product: | RS-485 Receivers |
| Product Type: | RS-485 Interface IC |
| Propagation Delay Time: | 700 ns |
| Shutdown: | Shutdown |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Interface ICs |
| Type: | RS-485 Transceiver |
HOT
AD74115HBCPZ-RL7
Brand:Analog Devices

TIOS102DRCR
Brand:Texas Instruments

ADN4620BRSZ
Brand:Analog Devices

TCAN1462DRQ1
Brand:Texas Instruments

SI86S660BE-IS2
Brand:Skyworks Solutions Inc.

ADN4622BCPZ
Brand:Analog Devices

MXL83102E-ADA-R
Brand:MaxLinear

ISOW1412BDFMR
Brand:Texas Instruments

SI86SW41BC-IS1
Brand:Skyworks Solutions Inc.

MAX22025FAWA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






