Manufacturer No:ISOW7740FDFMR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Digital Isolators
Description:Digital Isolators Low-emissions low-ripple quad-channel 4/0 reinforced digital isolator with integrated power
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Digital Isolators |
| RoHS: | Details |
| Series: | ISOW7740 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-20 |
| Number of Channels: | 4 Channel |
| Polarity: | Unidirectional |
| Data Rate: | 100 Mb/s |
| Isolation Voltage: | 1000 Vrms 1.5 kVDC |
| Isolation Type: | Isolated |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.97 V |
| Operating Supply Current: | 14.6 mA |
| Propagation Delay Time: | 10.7 ns |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Maximum Fall Time: | 3.5 ns |
| Maximum Rise Time: | 3.6 ns |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Pd - Power Dissipation: | 1.48 W |
| Product Type: | Digital Isolators |
| Pulse Width Distortion: | 5.8 ns |
| Shutdown: | Shutdown |
| other: | 850 |
| Subcategory: | Interface ICs |
| Type: | Digital Isolator |
HOT
MAX17841BGUE/V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX33072EASA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
ADUM340E0BRWZ-RL
Brand:Analog Devices

AD74115HBCPZ-RL7
Brand:Analog Devices

RAA2S4251B5HNP#JA0
Brand:Renesas Electronics

ADUM342E1WBRWZ
Brand:Analog Devices

MAX22025FAWA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SC18IM704PWJ
Brand:NXP Semiconductors

ISOUSB111DWXR
Brand:Texas Instruments

USB5742B-I/2G
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






