Manufacturer No:AD74115HBCPZ-RL7
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Interface - Specialized
Description:Interface - Specialized Single Chanl Flex IO 16Bit ADC 14Bit DAC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Interface - Specialized |
| RoHS: | Details |
| Type: | Single Channel Software Configurable |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Operating Supply Current: | 1 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LFCSP-48 |
| ESD Protection: | 3 kV |
| Brand: | Analog Devices |
| Data Rate: | 5 kHz |
| Interface Type: | SPI |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product: | I/O Devices |
| Product Type: | Interface - Specialized |
| Series: | AD74115H |
| other: | 750 |
| Subcategory: | Interface ICs |
HOT
TIOS102DRCR
Brand:Texas Instruments

MAX33072EASA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ISOW7741QDFMRQ1
Brand:Texas Instruments

MAX22196ATJ+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TIOS1023DRCR
Brand:Texas Instruments

ISOW7741FQDFMRQ1
Brand:Texas Instruments

ISO7021FD
Brand:Texas Instruments

MAX22565CAAP+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX22664CAWE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
ADUM340E0BRWZ-RL
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






