Manufacturer No:THVD2410VDRCR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:RS-422/RS-485 Interface IC
Description:RS-422/RS-485 Interface IC 3-V to 5.5-V 1-Mbps half-duplex RS-485 transceiver with flexible IO and 70-V bus-fault protection
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | RS-422/RS-485 Interface IC |
| Series: | THVD2410V |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VSON-10 |
| Function: | Transceiver |
| Number of Drivers: | 1 Driver |
| Number of Receivers: | 1 Receiver |
| Data Rate: | 1 Mb/s |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Duplex: | Half Duplex |
| ESD Protection: | Yes |
| Input Voltage: | 3 V to 5.5 V |
| Interface Type: | UART |
| Operating Supply Current: | 3.5 mA |
| Output Current: | 60 mA |
| Output Type: | Differential |
| Product: | RS-422/RS-485 Transceivers |
| Product Type: | RS-422/RS-485 Interface IC |
| Shutdown: | Shutdown |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Interface ICs |
| Type: | RS-422/RS-485 Transceivers |
HOT
RAA2S4253B5HNP#JA0
Brand:Renesas Electronics

TCAN1462DRQ1
Brand:Texas Instruments

THVD1406DR
Brand:Texas Instruments

MAX33040EAKA+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ADUM342E0WBRWZ
Brand:Analog Devices

FT245RNL-TUBE
Brand:FTDI

SI86S663BE-IS2
Brand:Skyworks Solutions Inc.

MAX22420FASA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ISOW7742QDFMRQ1
Brand:Texas Instruments

SI8662BB-B-IU
Brand:Skyworks Solutions Inc.
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






