Manufacturer No:TCAN1046AVDRQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:CAN Interface IC
Description:CAN Interface IC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | CAN Interface IC |
| RoHS: | Details |
| Series: | TCAN1046A-Q1 |
| Type: | CAN FD Transceiver |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-14 |
| Number of Drivers: | 2 Driver |
| Number of Receivers: | 2 Receiver |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Operating Supply Current: | 170 mA |
| ESD Protection: | 10 kV |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Interface Type: | CAN |
| Isolation Type: | Non Isolated |
| Pd - Power Dissipation: | 120 mW |
| Product: | CAN Transceivers |
| Product Type: | CAN Interface IC |
| Propagation Delay Time: | 80 ns 81 ns |
| Protocol Supported: | CAN FD |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Interface ICs |
HOTPI3DBS16222Q2ZLEX
Brand:Diodes Incorporated
ISOW7721FDFMR
Brand:Texas Instruments

TPS25762CQRQLRQ1
Brand:Texas Instruments

TCAL6416PWR
Brand:Texas Instruments

ADM2561EBRNZ
Brand:Analog Devices

SI86S621BE-IS4
Brand:Skyworks Solutions Inc.

MXL83112E-ADA-R
Brand:MaxLinear

ADN4621BRIZ
Brand:Analog Devices

SI86S660BE-IS2
Brand:Skyworks Solutions Inc.

USB7052NT/KDX
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






