Manufacturer No:MAX14430EAEE+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Digital Isolators
Description:Digital Isolators 4-Channel Low Power 5kV Digital Isolators
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Digital Isolators |
| RoHS: | Details |
| Series: | MAX14430 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QSOP-16 |
| Number of Channels: | 4 Channel |
| Polarity: | Unidirectional |
| Data Rate: | 25 Mb/s |
| Isolation Voltage: | 3750 Vrms |
| Isolation Type: | Capacitive Coupling |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Operating Supply Current: | 9.52 mA |
| Propagation Delay Time: | 23.9 ns |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Forward Channels: | 4 Channel |
| Maximum Fall Time: | 1.4 ns |
| Maximum Rise Time: | 1.6 ns |
| Pd - Power Dissipation: | 1.0667 W |
| Product Type: | Digital Isolators |
| Pulse Width: | 40 ns |
| Pulse Width Distortion: | 0.4 ns |
| Reverse Channels: | 0 Channel |
| Shutdown: | No Shutdown |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Interface ICs |
| Type: | Active-High |
| Unit Weight: | 0.412264 oz |
HOT
TMDS1204RNQT
Brand:Texas Instruments

TCAN1462VDRQ1
Brand:Texas Instruments

MAX22420FASA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX22196ATJ+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX22193ATP+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX22441CAEE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX22506EAUA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SI86S621BE-IS4
Brand:Skyworks Solutions Inc.

TJA1124AHG/1Z
Brand:NXP Semiconductors

DS2485Q+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






