Manufacturer No:RST-15K-230
Manufacturer:MEAN WELL
Type:Switching Power Supplies
Description:Switching Power Supplies 14904W 3 Phase 196-305Vac 230V 69A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MEAN WELL |
| Product Category: | Switching Power Supplies |
| Shipping Restrictions: |
Due to size or weight of the product your shipping charge may increase.
|
| RoHS: | Details |
| Product: | Switching Supplies |
| Output Voltage-Channel 1: | 230 VDC |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Power: | 15 kW |
| Open Frame/Enclosed: | Enclosed |
| Input Voltage: | 196 VAC to 305 VAC |
| Output Current-Channel 1: | 69 A |
| Mounting Style: | Chassis |
| Length: | 540 mm |
| Width: | 424 mm |
| Height: | 83.5 mm |
| Series: | RST-15K |
| Brand: | MEAN WELL |
| Input Frequency: | 47 Hz to 63 Hz |
| Load Regulation: | Regulated |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Product Type: | Switching Power Supplies |
| other: | 1 |
| Subcategory: | AC-DC Power Supply |
| Type: | HVDC Power Supply |
| Unit Weight: | 55.116 lbs |
HOT
ICR-4461W3S
Brand:Advantech

CSNV700N-354
Brand:Honeywell

MTSMC-L1G2D
Brand:MultiTech

ICR-4461
Brand:Advantech

040000200100
Brand:Industrial Shields

EE-SX4330
Brand:Omron Electronics

803340
Brand:Amphenol i2s

803346
Brand:Amphenol i2s

RST-15K-230
Brand:MEAN WELL

RM-1700-21N3
Brand:Doodle Labs
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






