Manufacturer No:U5601-001305-100PA
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors PRESS XDCR U5601-001305-100PA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Transducers |
| Operating Pressure: | 100 psi |
| Pressure Type: | Absolute |
| Accuracy: | 0.25 %FS |
| Output Type: | Digital |
| Port Size: | 1/4-18 NPT |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Brand: | TE Connectivity |
| Height: | 72.8?mm |
| Length: | 24 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Packaging: | Bulk |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.3 V |
| Width: | 24 mm |
| Part # Aliases: | 20018654-07 |
HOT
T6743-40K-E
Brand:Amphenol Advanced Sensors

FLX2-1FT
Brand:Amphenol Network Solutions

5369
Brand:Adafruit

803340
Brand:Amphenol i2s
ICR-2041
Brand:Advantech

Mira220-2QI1WA 500U FT SE
Brand:ams OSRAM

ICR-4461
Brand:Advantech

Mira220-2QC1WA 500U FT SE
Brand:ams OSRAM

1343025
Brand:Phoenix Contact

108633
Brand:Basler
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






