Manufacturer No:B58004M4040A020
Manufacturer:TDK
Type:Solenoids & Actuators
Description:Solenoids & Actuators High Active Stack COM45S5
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Solenoids & Actuators |
| Shipping Restrictions: |
This product may require additional documentation to export from the United States.
|
| RoHS: | Details |
| Product: | Actuators |
| Type: | Piezo Actuator |
| Voltage Rating: | - 10 V to 180 V |
| Stroke: | 83 um |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 160 C |
| Length: | 5.2 mm |
| Series: | Multilayer Piezo Actuator |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TDK |
| Height: | 45 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Open Frame/Enclosed: | Enclosed |
| Operating Force: | 1400 N |
| Product Type: | Solenoids & Actuators |
| Self Resonant Frequency: | 30 kHz |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Solenoids & Actuators |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 5.2 mm |
| Part # Aliases: | B58004M4040A20 |
HOT
2838480000
Brand:Weidmuller

803346
Brand:Amphenol i2s

803340
Brand:Amphenol i2s

RM-1700-21N3
Brand:Doodle Labs

HPL5K0TS048
Brand:XP Power
Q5ZKLAF1800-Q8
Brand:Banner Engineering

MTSMC-L1G2D-U
Brand:MultiTech

1357828
Brand:Phoenix Contact

AFX00002
Brand:Arduino

040000100200
Brand:Industrial Shields
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






