Manufacturer No:59155-1-T-02-A
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Proximity Sensors
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Capacitive |
| Mounting Style: | Adhesive Mount |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 3 mm |
| Length: | 12.7 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 51955/51956 Flange Mount Series |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Width: | 9 mm |
HOT
1343027
Brand:Phoenix Contact

2838460000
Brand:Weidmuller
ASB160PS12
Brand:XP Power

040000100300
Brand:Industrial Shields

TEMT6202FX01
Brand:Vishay Semiconductors

040000100200
Brand:Industrial Shields

040000200100
Brand:Industrial Shields

1357828
Brand:Phoenix Contact

AS7331-AQFM
Brand:ams OSRAM
Q5ZKLAF1800-Q8
Brand:Banner Engineering
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






