Manufacturer No:HPT5K0TS048-L
Manufacturer:XP Power
Type:Switching Power Supplies
Description:Switching Power Supplies AC/DC CONVERTER 48V 5000W
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | XP Power |
| Product Category: | Switching Power Supplies |
| Product: | Switching Supplies |
| Output Voltage-Channel 1: | 48 VDC |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Power: | 5 kW |
| Open Frame/Enclosed: | Enclosed |
| Input Voltage: | +/- 342 VAC to +/- 528 VAC |
| Output Current-Channel 1: | 104 A |
| Industry: | Medical Industrial |
| Mounting Style: | Chassis |
| Length: | 336.5 mm |
| Width: | 254 mm |
| Height: | 63.5 mm |
| Series: | HPT5K0-L |
| Brand: | XP Power |
| Dimensions: | 336.5 mm x 254 mm x 63.5 mm |
| Efficiency: | 93 % |
| Input Frequency: | 47 Hz to 63 Hz |
| Load Regulation: | Regulated |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Product Type: | Switching Power Supplies |
| Subcategory: | AC-DC Power Supply |
| Type: | AC to DC Power Supply |
HOT
EZ08-D100-EU
Brand:DIGI

040000100300
Brand:Industrial Shields

EZ32-C100-EU
Brand:DIGI

TEMT6202FX01
Brand:Vishay Semiconductors

803340
Brand:Amphenol i2s

1343027
Brand:Phoenix Contact

803346
Brand:Amphenol i2s

1203216
Brand:Phoenix Contact

ICR-4461
Brand:Advantech

040000200100
Brand:Industrial Shields
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






