Manufacturer No:2838460000
Manufacturer:Weidmuller
Type:DIN Rail Power Supplies
Description:DIN Rail Power Supplies PRO BAS 240W 24V 10A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Weidmuller |
| Product Category: | DIN Rail Power Supplies |
| RoHS: | Details |
| Product: | Switching Supplies |
| Input Type: | 1-Phase / Single Phase |
| Output Power: | 240 W |
| Input Voltage: | 110 VAC to 240 VAC 120 VDC to 340 VDC |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Voltage-Channel 1: | 24 VDC |
| Output Current-Channel 1: | 10 A |
| Industry: | Industrial |
| Length: | 100 mm |
| Width: | 52 mm |
| Height: | 130 mm |
| Series: | PRO BAS |
| Brand: | Weidmuller |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Mounting Style: | DIN Rail Mount |
| Open Frame/Enclosed: | Enclosed |
| Product Type: | DIN Rail Power Supplies |
| other: | 1 |
| Subcategory: | AC-DC Power Supply |
HOT
Z63000Z2910Z001Z70
Brand:TDK

U5601-000205-500PA
Brand:TE Connectivity

AS7331-AQFM
Brand:ams OSRAM

EZ32-C100-EU
Brand:DIGI

Mira220-2QI1WA 500U FT SE
Brand:ams OSRAM
ECP350BHAADA
Brand:TE Connectivity

MTSMC-L1G2D
Brand:MultiTech

AFX00002
Brand:Arduino

1343027
Brand:Phoenix Contact

1343023
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






