Manufacturer No:2701235
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules AXL F RTD8 XC 1F
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | I/O Modules |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | Analog Input Modules |
| Input Voltage: | 24 V |
| Input Current: | 25 mA |
| Case Color: | Gray |
| Output Type: | Analog |
| Termination Style: | Push-In |
| Brand: | Phoenix Contact |
| IP Rating: | IP20 |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Series: | AXL F |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Unit Weight: | 7.583902 oz |
HOT
ADAM-4150-C
Brand:Advantech

1088131
Brand:Phoenix Contact

1087079
Brand:Phoenix Contact

2659680000
Brand:Weidmuller

1315250000
Brand:Weidmuller

1315270000
Brand:Weidmuller

INDIOD21G
Brand:Industruino

GRT1-TS2P
Brand:Omron Automation and Safety

ADAM-6051-D
Brand:Advantech

ADAM-6251-B
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






