Manufacturer No:2702495
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules IB IL AI 4/I/4-20ECO
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | AC Input Modules |
| Input Voltage: | 24 V |
| Input Current: | 20 mA |
| Case Color: | Green |
| Termination Style: | Spring Cage |
| Brand: | Phoenix Contact |
| IP Rating: | IP20 |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Part # Aliases: | IB IL AI 4/I/4-20-ECO |
| Unit Weight: | 2.821917 oz |
HOT
2702783
Brand:Phoenix Contact

ADAM-6224-B
Brand:Advantech

ADAM-6251-B
Brand:Advantech

2904909
Brand:Phoenix Contact

WISE-S614-A
Brand:Advantech

1315180000
Brand:Weidmuller

WISE-4060-B
Brand:Advantech

2901540
Brand:Phoenix Contact

ADAM-6350-A1
Brand:Advantech

2659700000
Brand:Weidmuller
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






