Manufacturer No:2700608
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules AXL F DOR4/2 AC/ 220DC 1F
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | Relay Output Modules |
| Input Voltage: | 5 V |
| Input Current: | 280 mA |
| Output Voltage: | 220 V |
| Output Current: | 8 A |
| Case Color: | Gray |
| Termination Style: | Push-In |
| Brand: | Phoenix Contact |
| IP Rating: | IP20 |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Unit Weight: | 7.830820 oz |
HOT
OACM-5
Brand:TE Connectivity

ADAM-6317-A1
Brand:Advantech

2659680000
Brand:Weidmuller

2901535
Brand:Phoenix Contact

SRT2-ROF16
Brand:Omron Automation and Safety

2750798
Brand:Phoenix Contact

2702290
Brand:Phoenix Contact

PCI-1730U-BE
Brand:Advantech

2701813
Brand:Phoenix Contact
XWT-OD16-1
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






