Manufacturer No:INDIOD21G
Manufacturer:Industruino
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules IND I/O D21G
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Industruino |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | DC Input/Output Modules |
| Input Voltage: | 3.3 V to 28 V |
| Input Current: | 20 mA |
| Output Voltage: | 8 V to 28 V |
| Output Current: | 2.3 A |
| Output Type: | AC |
| Termination Style: | DIN Rail |
| Brand: | Industruino |
| IP Rating: | IP20 |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Unit Weight: | 7.054792 oz |
HOT
WISE-4220-S231A
Brand:Advantech

2731571
Brand:Phoenix Contact

1088126
Brand:Phoenix Contact
XWT-OD16-1
Brand:Omron Automation and Safety

OAC-5H
Brand:TE Connectivity

NX-ID6142-6
Brand:Omron Automation and Safety
ADAM-4118-C
Brand:Advantech

FRUSB1601
Brand:Lantronix
ADAM-4069-B
Brand:Advantech

ADAM-5056S-AE
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






