Manufacturer No:2702792
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules IB IL 24 DI 8/HD-ECO
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | DC Input Modules |
| Input Voltage: | 24 V |
| Input Current: | 5.5 mA |
| Case Color: | Green |
| Termination Style: | Spring Cage |
| Brand: | Phoenix Contact |
| IP Rating: | IP20 |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Part # Aliases: | IB IL 24 DI 8/HD-ECO |
| Unit Weight: | 1.410958 oz |
HOTADAM-4068-C
Brand:Advantech

2701235
Brand:Phoenix Contact

1315250000
Brand:Weidmuller

2901541
Brand:Phoenix Contact

ADAM-4055-C
Brand:Advantech

XWT-ID16
Brand:Omron Automation and Safety

IAC-5
Brand:TE Connectivity

OAC-5A
Brand:TE Connectivity

WISE-4060-B
Brand:Advantech
ADAM-4017+-F
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






