Manufacturer No:PCI-1730U-BE
Manufacturer:Advantech
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules 32ch Iso. DIO w/ 32ch TTL DIO Universal PCI Card
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | DC Input/Output Modules |
| Input Voltage: | 30 V |
| Output Voltage: | 5 V to 40 V |
| Output Current: | 300 mA |
| Output Type: | DC |
| Termination Style: | PC Boards |
| Brand: | Advantech |
| Series: | PCI-1730U |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Unit Weight: | 13.756845 oz |
HOT1550550000
Brand:Weidmuller

1315590000
Brand:Weidmuller

2702792
Brand:Phoenix Contact

ADAM-5017-A4E
Brand:Advantech

1088126
Brand:Phoenix Contact

2901541
Brand:Phoenix Contact

112095-5083
Brand:Molex
ADAM-4118-C
Brand:Advantech

1052417
Brand:Phoenix Contact

XWT-ID16
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






