Manufacturer No:2878696
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules IL MOD BK DI8 DO4-PAC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | Digital Input/Output Modules |
| Input Voltage: | 24 V |
| Input Current: | 3 mA |
| Output Voltage: | 24 V |
| Output Current: | 2 A |
| Case Color: | Green |
| Output Type: | Digital |
| Termination Style: | Spring Cage |
| Brand: | Phoenix Contact |
| IP Rating: | IP20 |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Series: | IL MOD |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Tradename: | Modbus/RTU (ASCII) |
| Part # Aliases: | IL_MOD_BK_DI8_DO4-PAC ILMODBKDI8DO4PAC |
| Unit Weight: | 11.555750 oz |
HOT
ADAM-6150EI-AE
Brand:Advantech

ADAM-4168-C
Brand:Advantech

HSL-AI16AO2-M-VV
Brand:ADLINK Technology
ADAM-4069-B
Brand:Advantech

OACM-5
Brand:TE Connectivity

2901541
Brand:Phoenix Contact

2700608
Brand:Phoenix Contact

OAC-5A
Brand:TE Connectivity

ADAM-6022-A1E
Brand:Advantech

2862369
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






