Manufacturer No:ADAM-6051-D
Manufacturer:Advantech
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules 16-Ch Isolated DI/O w/Counter Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | I/O Modules |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | DC Input/Output Modules |
| Input Voltage: | 10 V to 30 V |
| Output Voltage: | 30 V |
| Output Current: | 100 mA |
| Output Type: | DC |
| Termination Style: | Screw |
| Brand: | Advantech |
| Isolation: | Isolated |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Series: | ADAM-6051 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Unit Weight: | 7.054792 oz |
HOT
OAC-5H
Brand:TE Connectivity

ADAM-6251-B
Brand:Advantech

2904909
Brand:Phoenix Contact

2702783
Brand:Phoenix Contact

ADAM-6250-B
Brand:Advantech

WISE-4010LAN-B
Brand:Advantech

1315670000
Brand:Weidmuller

WISE-4051-B
Brand:Advantech

2702290
Brand:Phoenix Contact

SRT2-ROF16
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






