Manufacturer No:ADAM-3016-AE
Manufacturer:Advantech
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules Isolated Strain Gauge Input Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | AC/DC Input Modules |
| Input Voltage: | 24 V |
| Output Voltage: | 0 V to 10 V |
| Output Current: | 20 mA |
| Output Type: | DC |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Brand: | Advantech |
| Isolation: | 1 kV |
| Series: | ADAM-3016 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Unit Weight: | 4.232875 oz |
HOT
2878696
Brand:Phoenix Contact

1993880000
Brand:Weidmuller

2702783
Brand:Phoenix Contact
OAC-24A
Brand:TE Connectivity

2659690000
Brand:Weidmuller

OAC-5H
Brand:TE Connectivity

1315670000
Brand:Weidmuller

PCI-1730U-BE
Brand:Advantech
AMAX-4856-B
Brand:Advantech

FRUSB1601
Brand:Lantronix
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






