Manufacturer No:ADAM-6066-D
Manufacturer:Advantech
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules 6 DO/6 DI Power Relay Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | DC Input Modules |
| Input Voltage: | 10 V to 30 V |
| Output Voltage: | 250 VAC 30 VDC |
| Output Current: | 5 A |
| Output Type: | AC |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Brand: | Advantech |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Series: | ADAM-6066 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Unit Weight: | 7.054792 oz |
HOT2453870000
Brand:Weidmuller

2688310
Brand:Phoenix Contact

ADAM-4055-C
Brand:Advantech

ADAM-4168-C
Brand:Advantech

ADAM-5056S-AE
Brand:Advantech

GRT1-DA2V
Brand:Omron Automation and Safety

WISE-4012-AE
Brand:Advantech

1072838
Brand:Phoenix Contact

HSL-AI16AO2-M-VV
Brand:ADLINK Technology

1990070000
Brand:Weidmuller
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






