Manufacturer No:PSAS4M3130061TR
Manufacturer:Amphenol
Type:I/O Connectors
Description:I/O Connectors PCle/SAS Vrt SMnt Plug Connector 68Pos
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | I/O Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Headers |
| Gender: | Male |
| Number of Positions: | 68 Position |
| Pitch: | 0.8 mm 1.27 mm |
| Voltage Rating: | 500 VAC |
| Contact Plating: | Gold |
| Mounting Style: | Mounting Peg |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Vertical |
| IP Rating: | - |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Current Rating: | 1.5 A |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Insulation Resistance: | 1000 MOhms |
| Product Type: | I/O Connectors |
| other: | 2400 |
| Subcategory: | I/O Connectors |
| Type: | PCI-Express |
| Unit Weight: | 0.105213 oz |
HOT
2342934-3
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

1658197-1
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

EX10E-280P
Brand:Hirose Connector

2007464-2
Brand:TE Connectivity

2364488-3
Brand:TE Connectivity

10142500-001C-TRLF
Brand:Amphenol FCI
PSAS5F3130101TR
Brand:Amphenol FCI

PSAS4M2130081TR
Brand:Amphenol FCI

1-2379397-5
Brand:TE Connectivity

51238-1211
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






