Manufacturer No:UE36A10102000T
Manufacturer:Amphenol
Type:I/O Connectors
Description:I/O Connectors SMT Connector 0.76 min gold (GXT)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | I/O Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Serial Connectors |
| Gender: | Male |
| Number of Positions: | 76 Position |
| Pitch: | 0.8 mm |
| Voltage Rating: | 30 V |
| Contact Plating: | Gold |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Series: | QSFP DD |
| IP Rating: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Amphenol Commercial Products |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Current Rating: | 0.5 A Signal 1 A Power |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Number of Ports: | 1 Port |
| Product Type: | I/O Connectors |
| other: | 180 |
| Subcategory: | I/O Connectors |
| Type: | QSFP |
| Unit Weight: | 0.161814 oz |
HOT
PSAS4M2130181TR
Brand:Amphenol FCI

67926-0002
Brand:Molex

PSAS5F3130031TR
Brand:Amphenol FCI

PSAS4M2130081TR
Brand:Amphenol FCI

2364488-3
Brand:TE Connectivity

2350304-2
Brand:TE Connectivity

2358986-1
Brand:TE Connectivity

2129260-2
Brand:TE Connectivity

2350310-1
Brand:TE Connectivity

U92-L211-1001-70
Brand:Amphenol Commercial Products
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






