Manufacturer No:2358986-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:I/O Connectors
Description:I/O Connectors SFP+ 1x1 Cage Assy Thermal Bridge
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | I/O Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Cage Assemblies |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 20 Position |
| Pitch: | 14.25 mm |
| Voltage Rating: | - |
| Contact Plating: | - |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Termination Style: | Press Fit |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| IP Rating: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | TE Connectivity |
| Current Rating: | 500 mA |
| Data Rate: | 32 Gb/s |
| Number of Ports: | 1 Port |
| Product Type: | I/O Connectors |
| other: | 24 |
| Subcategory: | I/O Connectors |
| Type: | SFP+ |
| Unit Weight: | 0.893011 oz |
HOT
67926-0002
Brand:Molex

2359845-3
Brand:TE Connectivity

UE36A10102000T
Brand:Amphenol Commercial Products

55100-0870
Brand:Molex

78776-0001
Brand:Molex
203372-1347
Brand:Molex

109257016001003
Brand:KYOCERA AVX

2129260-2
Brand:TE Connectivity

UE36B1620006A3A
Brand:Amphenol Commercial Products

2327362-3
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






