Manufacturer No:UE62A10113000T
Manufacturer:Amphenol
Type:I/O Connectors
Description:I/O Connectors OSFP SMT Connector
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | I/O Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receptacles |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 60 Position |
| Pitch: | 0.6 mm |
| Voltage Rating: | 30 V |
| Contact Plating: | Gold |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Series: | OSFP |
| IP Rating: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Amphenol Commercial Products |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Current Rating: | 500 mA |
| Features: | Standard |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Number of Ports: | 1 Port |
| Product Type: | I/O Connectors |
| other: | 250 |
| Subcategory: | I/O Connectors |
| Type: | Combo |
| Unit Weight: | 0.156178 oz |
HOT78715-0004
Brand:Molex

76866-1015
Brand:Molex

UE62A10123100T
Brand:Amphenol Commercial Products

PSAS4M2130021TR
Brand:Amphenol FCI

ST60-10P(30)
Brand:Hirose Connector

87713-1006
Brand:Molex

1761987-9
Brand:TE Connectivity

DH40-27S
Brand:Hirose Connector

2364488-3
Brand:TE Connectivity

74355-1041LF
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






