Manufacturer No:SL1021A090R
Manufacturer:Littelfuse
Type:GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters
Description:Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors 72-120V 5A Beta 3 Terminal
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors |
| RoHS: | Details |
| Series: | SL1021A |
| Peak Pulse Current: | 10 kA |
| DC Sparkover: | 90 V |
| Number of Electrodes: | 3 Electrode |
| Termination Style: | Radial |
| Failsafe Protection Y/N: | Failsafe Not Protected |
| Diameter: | 8 mm |
| Length: | 10.5 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 90 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Littelfuse |
| Insulation Resistance: | 10 GOhms |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters |
| other: | 500 |
| Subcategory: | GDTs - Gas Discharge Tubes |
| Technology: | Gas Discharge Tube |
| Type: | 3 Pole Gas Discharge Tube |
| Unit Weight: | 0.095070 oz |
HOT
B88069X4103T203
Brand:EPCOS / TDK

GDT35-07-S1-RP
Brand:Bourns
CG690SM
Brand:Littelfuse

CG31.5
Brand:Littelfuse
2017-15-SMH-RPLF
Brand:Bourns

SA2-7200-DBB-STD
Brand:Bourns

2051-42-SM-RPLF
Brand:Bourns

2093-200-SM-RPLF
Brand:Bourns

B88069X8350B502
Brand:EPCOS / TDK

CG2230MS
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






