Manufacturer No:2097-200-DLF
Manufacturer:Bourns
Type:GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters
Description:Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors 2000V LEADED GDT 11.8x17.5mm DIA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors |
| RoHS: | Details |
| Series: | 2097 |
| Peak Pulse Current: | 25 kA |
| DC Sparkover: | 2 kV |
| Number of Electrodes: | 2 Electrode |
| Termination Style: | Screw |
| Failsafe Protection Y/N: | Failsafe Not Protected |
| Diameter: | 11.8 mm |
| Length: | 17.4 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Bourns |
| Insulation Resistance: | 10 GOhms |
| Mounting Style: | Screw |
| Product Type: | GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters |
| other: | 105 |
| Subcategory: | GDTs - Gas Discharge Tubes |
| Technology: | Gas Discharge Tubes |
| Type: | 2 Electrode High Voltage GDT |
| Unit Weight: | 0.265401 oz |
HOT
B88069X3820S102
Brand:EPCOS / TDK

B88069X6693T802
Brand:EPCOS / TDK

2093-300-SM-RPLF
Brand:Bourns

B88069X8350B502
Brand:EPCOS / TDK

GDT35-11-S1-RP
Brand:Bourns
CG690SM
Brand:Littelfuse

2031-15T-SM-RPLF
Brand:Bourns

B88069X2673T253
Brand:EPCOS / TDK

AC240L
Brand:Littelfuse

GTCR38-900M-R10
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






