Manufacturer No:GTCS28-750M-R05-2
Manufacturer:Littelfuse
Type:GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters
Description:Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors 8MM 75V 2POLE SMT GDT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors |
| RoHS: | Details |
| Series: | GTCx2-R |
| Peak Pulse Current: | 5 kA |
| DC Sparkover: | 75 V |
| Number of Electrodes: | 2 Electrode |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Failsafe Protection Y/N: | Failsafe Not Protected |
| Diameter: | 8.2 mm |
| Length: | 6 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 90 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Insulation Resistance: | 10 GOhms |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters |
| other: | 500 |
| Subcategory: | GDTs - Gas Discharge Tubes |
| Technology: | Gas Discharge Tubes |
| Part # Aliases: | RF2048-000 |
HOT
2031-23T-SMLF
Brand:Bourns
GDT28H-130-BRP
Brand:Bourns
B88069X9791T902
Brand:EPCOS / TDK

2031-15T-SM-RPLF
Brand:Bourns

SL1411A230A
Brand:Littelfuse

GTCR38-900M-R10
Brand:Littelfuse

B88069X0810S102
Brand:EPCOS / TDK

AC240L
Brand:Littelfuse

SL1021A230RF
Brand:Littelfuse

SA2-5500-CLT-STD
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






