Manufacturer No:2051-42-SM-RPLF
Manufacturer:Bourns
Type:GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters
Description:Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors 420volts
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors |
| RoHS: | Details |
| Series: | 2051 |
| Peak Pulse Current: | 2 kA |
| DC Sparkover: | 420 V |
| Number of Electrodes: | 2 Electrode |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Failsafe Protection Y/N: | Failsafe Not Protected |
| Diameter: | - |
| Length: | 4.5 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Insulation Resistance: | 1 GOhms |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | GDTs - Gas Discharge Tubes |
| Technology: | Gas Discharge Tubes |
| Unit Weight: | 0.005961 oz |
HOT
2027-23-BT1LF
Brand:Bourns
CG690SM
Brand:Littelfuse

2089-300-BT1LF
Brand:Bourns
GDT28H-270-BRP
Brand:Bourns

B88069X6071T253
Brand:EPCOS / TDK

GDT35-09-S1-RP
Brand:Bourns

SL1011A600A
Brand:Littelfuse
GDT28H-300-BRP
Brand:Bourns
GDT28H-100-BRP
Brand:Bourns

CG31.0
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






