Manufacturer No:FSR01CE
Manufacturer:Ohmite
Type:Force Sensors & Load Cells
Description:Force Sensors & Load Cells Std Square Female Force Sensing
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Ohmite |
| Product Category: | Force Sensors & Load Cells |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Force Sensor |
| Operating Force: | 5 kgf |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Brand: | Ohmite |
| Height: | 83.09 mm |
| Length: | 43.69 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Force Sensors & Load Cells |
| Series: | FSR |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Width: | 43.69 mm |
| Unit Weight: | 0.042681 oz |
HOT
ELAF-500N-T30003
Brand:Measurement Specialties

FSR01BE
Brand:Ohmite

4543
Brand:Adafruit

FSS1500NGT
Brand:Honeywell

FC2331-0000-0250-L
Brand:Measurement Specialties
NX-RS1201
Brand:Omron Automation and Safety

A201-100-T4
Brand:Tekscan

FX29K0-100A-0010-L
Brand:Measurement Specialties

FX19-0-1-0001-0050-L
Brand:Measurement Specialties
FX1901-0001-0200-L
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






