Manufacturer No:VBS020601
Manufacturer:OncQue
Type:Force Sensors & Load Cells
Description:Force Sensors & Load Cells CONTACT BALL SENSOR 1mA/5VDC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | OncQue |
| Product Category: | Force Sensors & Load Cells |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Shock Sensor |
| Operating Force: | 5 g |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Brand: | OncQue |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 10 mA |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Force Sensors & Load Cells |
| Series: | VBS02 |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Sensors |
HOT
FSAGPNXX1.5LCAC5
Brand:Honeywell

FSR06CE
Brand:Ohmite

FMAMSDXX005WCSC3
Brand:Honeywell

FX1901-0001-0100-L
Brand:Measurement Specialties

SEN-21669
Brand:SparkFun

A201-100
Brand:Tekscan

FSG005WNPB
Brand:Honeywell

FSAGPNXX010WC2C3
Brand:Honeywell

MF01-N-221-A04
Brand:Alpha (Taiwan)

NEMEME001
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






