Manufacturer No:FMAMSDXX015WCSC3
Manufacturer:Honeywell
Type:Force Sensors & Load Cells
Description:Force Sensors & Load Cells "MICROFORCE SENSOR 15N FMA TF 20-80%SPI "
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Force Sensors & Load Cells |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Force Sensor |
| Operating Force: | 15 N |
| Accuracy: | 2 % |
| Output Type: | Digital |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Brand: | Honeywell |
| Length: | 5 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 2.8 mA 3.9 mA |
| Product Type: | Force Sensors & Load Cells |
| Series: | FMA |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Tradename: | MicroForce |
| Width: | 5 mm |
HOT
FSS005WNGB
Brand:Honeywell

FC2331-0000-2000-L
Brand:Measurement Specialties

FC2231-0000-0010-L
Brand:Measurement Specialties

FX19-0-1-0001-0050-L
Brand:Measurement Specialties

FX292X-100A-0010-L
Brand:Measurement Specialties

VBS020601
Brand:OncQue

FSAGPDXX001RCAB5
Brand:Honeywell

FSR03CE
Brand:Ohmite
FX1901-0001-0200-L
Brand:Measurement Specialties

FX293X-100A-0050-L
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






