Manufacturer No:FSR06CE
Manufacturer:Ohmite
Type:Force Sensors & Load Cells
Description:Force Sensors & Load Cells 14.7mm Round Connector Housing
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Ohmite |
| Product Category: | Force Sensors & Load Cells |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Force Sensor |
| Operating Force: | 15 g |
| Mounting Style: | Connector |
| Brand: | Ohmite |
| Diameter: | 18 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Force Sensors & Load Cells |
| Series: | FSR |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.013051 oz |
HOTFX29J0-100A-0100L
Brand:Measurement Specialties

ELAF-50N-C30001
Brand:Measurement Specialties

FC2311-0000-0500-L
Brand:Measurement Specialties

FSR01BE
Brand:Ohmite

A301-1
Brand:Tekscan

MF01A-N-221-A03
Brand:Alpha (Taiwan)

FX292X-040B-0050-L
Brand:Measurement Specialties
TBFLPNS001BGUCV
Brand:Honeywell

FX29K0-100A-0050-L
Brand:Measurement Specialties

FSS1500NST
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






