Manufacturer No:FS2T.0.1E.025
Manufacturer:Innovative Sensor Technology
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors Flow range from 0 to 1 m/s (half bridge mode) -20 C to +150 C detection of flow direction
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Innovative Sensor Technology |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Mass Flow Sensor |
| Sensor Type: | Gas |
| Range: | 0 m/s to 1 m/s |
| Accuracy: | 2 % |
| Operation Mode: | Half Bridge |
| Operating Supply Voltage: | 2 V to 5 V |
| Brand: | Innovative Sensor Technology |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Packaging: | Tray |
| Pressure Port: | No Port |
| Product Type: | Flow Sensors |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2 V |
| Part # Aliases: | 103663 |
| Unit Weight: | 0.035274 oz |
HOT
SFM3013-300-CL
Brand:Sensirion

AS6031F1-BQFM
Brand:ScioSense

FS1012-1100-NG
Brand:Renesas Electronics

AWM92200V
Brand:Honeywell

AWM43600V-2
Brand:Honeywell

LG01-2000A005
Brand:Sensirion

HAFUHH0010L4AXT
Brand:Honeywell
SFM4300-50-B
Brand:Sensirion
FS1015-1005
Brand:Renesas Electronics

HAFBLF0050C4AX5
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






