Manufacturer No:FS7.A.1L.195
Manufacturer:Innovative Sensor Technology
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors Flow range from 0 to 100 m/s -20 C to +150 C sensor grouted in housing
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Innovative Sensor Technology |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Mass Flow Sensor |
| Sensor Type: | Gas |
| Range: | 0 m/s to 100 m/s |
| Accuracy: | 3 % |
| Output Voltage: | 3 V |
| Operating Supply Voltage: | 2 V to 5 V |
| Brand: | Innovative Sensor Technology |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Output Type: | Analog |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Flow Sensors |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2 V |
| Part # Aliases: | 103706 |
| Unit Weight: | 0.039648 oz |
HOT
HAFBLF0200CAAX3
Brand:Honeywell

FS2T.0.1E.025
Brand:Innovative Sensor Technology

HAFBLF0200CAAX5
Brand:Honeywell

AS6031F1-BQFM
Brand:ScioSense

SFM4100-N2O Legris
Brand:Sensirion

SLF3C-1300F
Brand:Sensirion

AWM92200V
Brand:Honeywell
TDC-GP30YD-F01 3K
Brand:ScioSense

SEN0360
Brand:DFRobot

SFM3200-AW
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






