Manufacturer No:SLI-0430 Liquid Flow Meter
Manufacturer:Sensirion
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors Media Isolated Microfluidic Non-invasive Liquid Flow Meter - 80 ul/min
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Sensirion |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Liquid Flow Meter |
| Sensor Type: | Flow Meter |
| For Use With: | Liquid |
| Range: | 0 uL/min to 80 uL/min |
| Accuracy: | 5 % |
| Output Voltage: | 0 V to 10 V |
| Operation Mode: | Bidirectional |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Brand: | Sensirion |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Minimum Operating Temperature: | + 10 C |
| Output Type: | Analog Digital |
| Packaging: | Bulk |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | SLI |
| other: | 8 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 6 V |
| Supply Voltage - Min: | 4 V |
| Part # Aliases: | SLI-0430 1-100836-02 |
| Unit Weight: | 3.851564 oz |
HOT
HAFUHM0200L4AXT
Brand:Honeywell

TDC-GP21 3K
Brand:ScioSense

ASF1400
Brand:Sensirion

D6F-CABLE2
Brand:Omron Electronics

FS1012-1100-NG
Brand:Renesas Electronics

D6F-20A6-000
Brand:Omron Electronics

SFM3019
Brand:Sensirion

SFC6000D-50SLM
Brand:Sensirion

SEN0360
Brand:DFRobot

SFM3003-300-CET
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






