Manufacturer No:SFM3000-200
Manufacturer:Sensirion
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors Sensor device
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Sensirion |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Low Pressure Drop Digital Flow Meter |
| Sensor Type: | Digital Flow Meter |
| For Use With: | Air |
| Range: | 200 slm |
| Accuracy: | 1.5 % |
| Operation Mode: | Bidirectional |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Port Size: | 22 mm |
| Housing Material: | Plastic |
| Brand: | Sensirion |
| Connection Method: | 4 Pin Connector |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Output Type: | Digital |
| Packaging: | Tray |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | SFM3000 |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.05 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.95 V |
| Part # Aliases: | 1-100934-02 |
| Unit Weight: | 1 lb |
HOT
SFM3400-AW
Brand:Sensirion

D6F-CABLE1
Brand:Omron Electronics

SFM3200-250
Brand:Sensirion

SFC6000D-20SLM
Brand:Sensirion

SFM4100-N2O Legris
Brand:Sensirion

AS6031-BQFM
Brand:ScioSense

AWM5102VN
Brand:Honeywell

SFM4100 Air
Brand:Sensirion

SLI-0430 Liquid Flow Meter
Brand:Sensirion

AS6040-BQFM
Brand:ScioSense
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






