Manufacturer No:AWM42300V
Manufacturer:Honeywell
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors 1000 sscm Sensor Airflow Amp
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Air Flow Sensor |
| For Use With: | Dry Gas |
| Range: | +/- 1 L/min |
| Accuracy: | 0.5 % |
| Output Voltage: | 54.7 mV |
| Operating Supply Voltage: | 8 V to 15 V |
| Port Size: | 4.826 mm |
| Housing Material: | Silicon |
| Brand: | Honeywell |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Output Type: | Analog |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | AWM40000 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 1.104741 oz |
HOT
SLI-2000 Liquid Flow Meter
Brand:Sensirion

HAFBLF0100C4AX5
Brand:Honeywell

TDC-GP21 3K
Brand:ScioSense

HAFUHH0100L4AXT
Brand:Honeywell

SFM3003-300-CET
Brand:Sensirion

SLF3S-4000B Liquid Flow Sensor
Brand:Sensirion

SLF3C-1300F
Brand:Sensirion

HAFUHM0200L4AXT
Brand:Honeywell

D6F-20A5-000
Brand:Omron Electronics
TDC-GP30YA-F01 1K
Brand:ScioSense
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






