Manufacturer No:AWM43600V-2
Manufacturer:Honeywell
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors AIR FLOW SENSOR 6 SLPM FEMALE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| For Use With: | Dry Gas |
| Range: | 6 L/min |
| Accuracy: | 1 % |
| Output Voltage: | 5 V |
| Operating Supply Voltage: | 8 V to 15 V |
| Port Size: | 4.8 mm |
| Brand: | Honeywell |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | AWM40000 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 15 V |
| Supply Voltage - Min: | 8 V |
HOT
SFM3400-33-D
Brand:Sensirion

D6F-10A61-000
Brand:Omron Electronics

SFM3300-AW
Brand:Sensirion

FS2012-1100-NG
Brand:Renesas Electronics

HAFBLF0050C4AX5
Brand:Honeywell

SLQ-QT105
Brand:Sensirion
FS1025
Brand:Renesas Electronics

SFM3019
Brand:Sensirion

HAFUHT0300L4AXT
Brand:Honeywell

SFM5500-2slm
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






