Manufacturer No:SFM3200-250
Manufacturer:Sensirion
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors Digital Airflow sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Sensirion |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Air Flow Sensor |
| Sensor Type: | Digital Flow Meter |
| For Use With: | Air Oxygen Non-Aggressive Gases |
| Range: | - 100 slm to 250 slm |
| Accuracy: | 7 % |
| Operation Mode: | Bidirectional |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Port Size: | 26 mm |
| Housing Material: | Plastic |
| Brand: | Sensirion |
| Connection Method: | JST B4B-ZR-SM4-TF |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Minimum Operating Temperature: | + 10 C |
| Output Type: | Digital |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | SFM3200 |
| other: | 30 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.25 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.75 V |
| Part # Aliases: | 1-101051-01 |
| Unit Weight: | 1.692004 oz |
HOTSFM4300-20-O
Brand:Sensirion

AWM5104VN
Brand:Honeywell

HAFBLF0200CAAX3
Brand:Honeywell

SFM3400-AW
Brand:Sensirion

AWM3300V
Brand:Honeywell

SFM4100 Air
Brand:Sensirion

SLF3S-0600F
Brand:Sensirion

HAFUHM0020L4AXT
Brand:Honeywell

AWM43300V
Brand:Honeywell

FS1027
Brand:Renesas Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






