Manufacturer No:LG16-1000D 1000 ul/min
Manufacturer:Sensirion
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors Compact Liquid Flow Meter - 1000 ul/min
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Sensirion |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Liquid Flow Meter |
| Sensor Type: | Flow Sensor |
| For Use With: | Liquid |
| Range: | 0 uL/min to 1000 uL/min |
| Operation Mode: | Bidirectional |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Port Size: | UNF 1/4-28 |
| Brand: | Sensirion |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Minimum Operating Temperature: | + 10 C |
| Packaging: | Tray |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | LG16 |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 12 V |
| Supply Voltage - Min: | 4 V |
| Part # Aliases: | LG16-1000D 1-100406-01 |
| Unit Weight: | 0.861390 oz |
HOTSFM4300-50-B
Brand:Sensirion

SFM5500-10slm
Brand:Sensirion

MFS02.PEXP.0
Brand:Innovative Sensor Technology

SFM4100-N2O Legris
Brand:Sensirion

MFS02.PSTD.0
Brand:Innovative Sensor Technology

AWM720P1
Brand:Honeywell

D6F-P0010A1
Brand:Omron Electronics

D6F-P0010AM2
Brand:Omron Electronics

LPG10-1000
Brand:Sensirion

D6F-10A5-000
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






